6 . Naučno-stručni skup POLITEHNIKA

U petak 10. decembra u hotelu Holiday Inn održaće se šesto izdanje Naučno-stručnog skupa POLITEHNIKA.

Tematske celine ovogodišnjeg skupa su: Životna sredina i održivi razvoj, Bezbednost i zdravlje na radu, Dizajn, Biotehnologije, Menadžment kvalitetom, Grafičko inženjerstvo, Mažinsko inženjerstvo i Saobraćajno inženjerstvo.

Očekuje se učešće od preko 200 učesnika u 6 sala.

Cilj naučno-stručnog skupa je povezivanje stručnjaka i istraživača iz privrede, istraživačkih, obrazovnih, naučnih ustanova i nadležnih državnih institucija, radi razmene rezultata i iskustava proisteklih iz teorije i prakse. Pored toga, prezentovanjem naučnih i stručnih dostignuća očekuje se unapređenje osnova za povezivanje visokog obrazovanja i profesionalnog okruženja. Naučno-stručni skup POLITEHNIKA pruža mogućnost uspešnim studentima da u okviru postojećih sekcija izlože svoja dostignuća.

Važnost Skupa su prepoznale mnoge državne intitucije, te je Skup podržan od strane Ministarstva prosvete, nauke i tehnološkog razvoja, Ministarstva zaštite životne sredine, Privredne komore Srbije, Konferencije Akademija i visokih škola Srbije, Uprave za bezbednost i zdravlje na radu, Instituta za standardizaciju Srbije, Družtva ahitekata Srbije i Centra za promociju nauke.

Mnogi važni i veliki privredni subjekti su izrazili interes za učešće na Skupu POLITEHNIKA.  Na Skupu se očekuje veliki broj privrednika koji će u tradicionalno pozitivnoj i radnoj atmosferi imati priliku da razmenjuju ideje i mišljenja u pomenutim tematskim celinama.